Loading

Lefkada - půjčovna aut ARIS - podmínky

Po vyplnění rezervačního formuláře Vám na email, který v rezervaci zadáte, zašleme potvrzení rezervace s dalšími údaji. Terpve pak je rezervace platná a závazná.

Za všechny pokuty odpovídá řidič.

Zapůjčené vozidlo může být řízeno pouze řidičem zapsaným v předávacím protokolu.

Řidič je povinnen zapůjčené vozidlo vrátit nebo odstavit na domluvené místo nejpozději do termínu určeného jako konec zápůjčky. V případě překročení této doby bez předchozí domluvy je pronajímatel oprávněn požadovat pokutu ve výši denního nájemného.

Pronajímatel je oprávněn v případě porušení smluvních podmínek nebo poškození vozu ukončit zápůjku a to bez náhrady nevyčerpané doby.

Minimální věk řidiče je 21-23 let dle skupiny, maximální věk je 75 let (podmínka pojišťovny, ne naše).

Překročení státní hranice je bez písemného povolení pronajímatele zakázáno.

V případě ztráty nebo poškození klíčků (například po pádu do vody) od vozu samozřejmě pomůžeme, ale klient vždy hradí dopravu nových klíčků i nové klíčky a to v plné výši dle cen obchodního zastoupení zapůjčené značky vozu.

Auta jsou plně pojištěna proti krádeži, poškození či dalším problémům, které Vás mohou o dovolené na Lefkadě potkat. Pokud Vám například někdo na parkovišti promáčkne dveře nebo nárazník, nic se neděje. Výjimku z tohoto pojištění tvoří vandalismus ze strany řidiče (neadekvátní použití auta jako například rally na prašných cestách nebo zapadnutí na písečné pláži, nehoda zaviněná hrubým porušením předpisů...), kdy může být uplatněna spoluúčast nebo jiná forma náhrady škody. Co se týká píchlých pneu, tak je obvyklým pravidlem, že klient si kolo vymění a píchlé pneu nechá u nejbližší benzínky nebo pneuservisu za pár Euro opravit.

 

Doplňkové informace ohledně pojištění

Důležité - varování ohledně nedostatečného pojištění a výjimek z pojištění u některých půjčoven

V poslední době jsme byli klienty párkrát upozorněni na to, že jsme drazí, že jinde mohli dostat nabídku lepší. Když jsme se pak zajímali o to, od koho levnější nabídku dostali, ukázala se jedna věc – auto bylo opravdu o trochu levnější, ale nebylo plně pojištěno. Pro klienty tak pár ušetřených Euro představuje riziko platby stovek Euro i za něco, za co vůbec nemohou. Ano, existuje pár internetových zprostředkovatelů / půjčoven, kteří nabízí auta za opravdu nízké ceny. I se tváří, že auta mají kompletní pojistku. Problém je v tom, že auta sice pojistku mají, ale v podmínkách se dočtete, že existuje řada výjimek, které tuto pojistku dělají téměř bezcenou.

Podívejte se s námi na obvyklé podmínky pojištění auta u těchto zprostředkovatelů (zkopírováno z jejich webu):

Otázka: Jsou zde vyjímky v pojištění?

Odpověď: Ve většině pojistek se vyskytují vyjímky a okolnosti, které ruší pojištění. Tyto mohou zahrnovat, ale nebýt limitovány na: škodu na předním skle/oknech, na spodku a střeše vozidla, na pneumatikách a kolech, ztracené klíče, když je vozidlo řízeno mimo vozovku nebo na neasfaltované cestě, neopatrné řízení a nepozornost nebo nedbalost, řízení pod vlivem drog nebo alkoholu. Tyto budou jasně vypsány při rezervačním procesu a na dokumentaci o pronájmu. Prosím všimněte si, že Produkt vrácení vzniklých havarijních výloh také nebude zahrnovat tyto vyjímky.

Co to tedy znamená? Vy máte auto sice pojištěné, ale pojištění se nevztahuje téměř na nic. A je jedno, zda za škodu můžete, nebo ne. Pokud například od auta před Vámi odletí kamínek a rozbije Vám okno, zaplatíte několik stovek euro za nové. Ovšem obzvláště nebezpečná výjimka je neopatrné řízení a nepozornost nebo nedbalost. Jakmile tedy auto poškodíte či nabouráte, vždy to zaplatíte, protože jste řídil neopatrně nebo nepozorně nebo nedbale. Bohužel, jisti si nemůžete být ani když auto zaparkujete večer u hotelu nebo přes den někde u pláže. Někdo Vám na parkovišti promáčkne blatník, rozbije světlo nebo urazí zrcátko a Vy to vše zaplatíte, protože nemůžete dokázat, že jste to neudělal svojí neopatrností třeba při couvání nebo otáčení Vy. Zajímavým trikem je pak od nich nabídka připojištění způsobených škod, kde ale zároveň tyto půjčovny rovnou uvádí, že na tyto výjimky se to stejně nevztahuje. Ať už si auto půjčujete kdekoliv nebo jen porovnáváte ceny, ověřte si, že máte v ceně opravdu 100% pojištění, jako Vám nabízíme my, a že nikde nejsou žádné výjimky, které by půjčovnu opravňovaly po Vás něco vymáhat.

Jak poznat plné pojištění?

Toto je velmi jednoduché. Jak uvádíme výše, často se jako lákadlo na klienty uvádí plné pojištění i tehdy, kdy pojištění tak úplně kompletní není. Jasným vodítkem může být i potřeba kreditní karty nebo zálohy během zápůjčky. Toho se vždy vyvarujte. Pokud je pojištění opravdu kompletní, na co by půjčovna potřebovala kreditní kartu nebo jiný druh zálohy??? Že by tedy vše pojištěno nebylo? Chcete-li mít jistotu a klid, nikdy při zapůjčení vozu neručte kartou, ani neskládejte hotovost. Jde to i bez toho, u nás kartu ani hotovost nepotřebujete.

Máte dotazy nebo chcete něco probrat osobě? KONTAKTUJTE NÁS